• Rakovina

  Obrázek - Rakovinná buňka

  Rakovinná buňka

  Rakovina – Popis z pohledu moderní/ západní medicíny

  Jedná se o onemocnění způsobené zhoubným nádorem, pro který je charakteristický nekontrolovaný růst s ničením okolních tkání, zakládání metastáz a celkového působení na organismus. Prorůstání nádoru do okolí může připomínat klepítka raka, což dalo název této chorobě. U člověka je nejčastějším zhoubným nádorem karcinom a jeho různé druhy. Nejedná se o jedno onemocnění neboť závisí na druhu nádoru, postiženém orgánu a na stupni zhoubnosti.  Nejčastěji postiženými orgány jsou u žen prsy a děložní hrdlo a u mužů plíce. Dalšími častými nádory jsou nádory tlustého střeva, konečníku, žaludku, prostaty, krve (leukemie) apod.

  Uzdravení z rakoviny podle alopatického lékařství se dosáhne zničením maligních buněk.

  Rakovina – Psychosomatický popis

  Podle některých výzkumů plní rakovinná buňka stejné funkce jako buňka normální, ale mnohonásobně intenzivněji. Tzn. rakovinná buňka žaludku tráví mnohem aktivněji než normální buňka, rakovinná buňka slinivky produkuje mnohem více inzulínu, rakovinná buňka prsu mnohem více mléka, rakovinná buňka plic má mnohem větší schopnost okysličovat krev, rakovinná buňka v ledvinách má vyšší filtrační schopnost atd. Tělo se k tvorbě těchto buněk uchyluje za zvláštních podmínek. Například strach ze smrti nás vede k tomu, že dýcháme povrchněji, protože tělo ve snaze přežít aktivuje buňky, které mají schopnost absorbovat více kyslíku. Když je tělo konfrontováno s něčím, co nemůže strávit (byť v myšlenkách), obrátí se na tyto speciální buňky, které dokáží vyprodukovat více kyseliny chlorovodíkové než zdravá buňka žaludku za normálních okolností.

  Některé rakovinné buňky však nehrají specifickou roli, ale jsou výsledkem šoku nebo intenzivní emoce či rozrušení, která vede k poruše buněk v té části organismu, která takové emoci odpovídá. Například intenzivní vztek v játrech, strach a obavy v žlučníku, žal v plicích apod.

  Uzdravení z rakoviny podle psychosomatické medicíny se dosáhne:

  1. Zjištěním citového prožitku, který byl příčinou onemocnění,
  2. Přeměnou tohoto negativního citu na pozitivní.

  Lidská bytost postižená rakovinou by si měla položit následující otázky:

  1. Co jsem prožíval/prožívala ze emoce před objevení choroby?
  2. Co mne trápilo a zužovalo?
  3. Co mi napovídá místo (orgán), kde se onemocnění objevilo?

  You have Successfully Subscribed!


  Doporučené čerstvé ovocné a zeleninové šťávy

  Skleničky s ovocnými a zeleninovými šťávami Důvodem účinnosti čerstvě vymačkaných šťáv je vysoký obsah pro život nezbytných látek, kterými jsou zejména: vitamíny, minerály a hlavně enzymy. Enzymy jsou citlivé na teplotu vyšší než 45 °C a při teplotě 54 °C většina z nich zaniká. Z tohoto důvodu je není možné přijmout v jakékoli stravě, která byla tepelně upravena nad tuto hranici. Konzumací tohoto potravinového doplňku se riziku zániku enzymů úplně vyhneme. Účinnost šťáv je umocněna faktem, že k jejich trávení dochází řádově rychleji než je tomu u pevné (tuhé) stravy. Efektivita trávení ovoce a zeleniny v pevném stavu je 17 % a trávení trvá 3-5 hodin. Odstraněním vlákniny a vypitím šťávy zvýšíme efektivitu trávení na 68 % a dobu trávení zkrátíme na 10-15 minut. Jinými slovy to znamená, že ze šťávy získáte až 68 % vitamínů, zatímco z celých plodů jen 17 %.

  Obecná doporučení ke konzumaci šťáv:

  1. Při výběru konkrétní šťávy je nutné vzít v úvahu případné alergie konzumenta stejně jako neslučitelnost dílčích ingrediencí s jakoukoli jinou terapií tzn. například s užívanými léky
  2. Ideální je konzumovat čerstvě  vymačkané šťávy - tzn. do 15 min. od odšťavnění
  3. Doporučuji používat k výrobě šťáv ovoce a zeleninu v BIO kvalitě
  4. Pro přípravu šťávy doporučuji využít  pomaloběžný šnekový odšťavňovač. Je samozřejmě možné použít i odstředivý - v takové případě je však žádoucí zvýšit doporučené množství ingrediencí o 50%.
  5. Doporučené celkové denní množství ovocných a zeleninových šťáv je 1- 1,5 l
  6. Odstup o příjmu jiných potravin:
  • minimální odstup konzumace šťávy po jídle je 1 hod.
  • minimální odstup konzumace šťávy před jídlem je 30 min.

  Množství  ingrediencí na níže uvedených kartičkách odpovídá přípravě 1 porce šťávy - výsledné množství šťávy je pak přibližně 3 dcl (záleží samozřejmě na výtěžnosti konkrétních ingrediencí).

   

  karotkakarotka 500g
  karotka + špenátkarotka 300g
  špenát 200g


  O autorovi

  Radek Moravec

  Poradce, terapeut a léčitel celostní medicíny. V rámci své praxe využívá účinků Autopatie, Detoxikace organismu a Dietetiky. Své poradny má v Praze a Běšinech (okres Klatovy).