Růže (Erysipel)
Růže (Erysipel) – Popis z pohledu moderní/ západní medicíny
Jedná se hluboké zánětlivé infekční onemocnění kůže a podkoží, které je způsobeno nejčastěji streptokoky či jinými bakteriemi. Tyto bakterie vstupují do těla nejčastěji drobnými oděrkami, trhlinkami, bércovým vředem apod. Choroba se projevuje výraznými celkovými příznaky:
- horečkou,
- bolestmi hlavy,
- bolestmi kloubů,
- nevolností,
- místním zarudnutím kůže, které se plamenovitě šíří podél mízních cév.
Růže má sklon k opakování ve stejném místě, což může poškozovat mízní cévy a vést až ke vzniku lymfedému. 85% erysipelů je lokalizováno na dolních končetinách, 10 na obličeji a jen vzácně jsou postiženy jiné části těla.
Růže (Erysipel) – Psychosomatický popis
Velmi často je spojován s pocitem takové újmy, která je blízká až fyzickému násilí. Na dolních končetinách bývá spojována s překážkami, které nám brání v postupu (jak kariérnímu tak například postupu v oblasti myšlení, či duchovní sféře). V případě výskytu v obličeji se může jednat o pocit studu spojený s projevenými emocemi.
Lidská bytost trpící růží by si měla položit následující otázky:
- Na dolních končetinách: Nastal/a jsem se terčem násilného chování, kdy jsem měl/a pocit, jako bych byl bit/a?
- Na dolních končetinách: Nezlobil/a jsem se, že mi někdo brání v postupu?
- Na obličeji: Necítil/a jsem se provinile, nebo nestyděl/a jsem se, že jsem se nechal/a unést?
- Na obličeji: Neurazil mne někdo natolik, že jsem měl/a pocit, jako bych dostal/a pohlavek?
You have Successfully Subscribed!
Důvodem účinnosti čerstvě vymačkaných šťáv je vysoký obsah pro život nezbytných látek, kterými jsou zejména: vitamíny, minerály a hlavně enzymy. Enzymy jsou citlivé na teplotu vyšší než 45 °C a při teplotě 54 °C většina z nich zaniká. Z tohoto důvodu je není možné přijmout v jakékoli stravě, která byla tepelně upravena nad tuto hranici. Konzumací tohoto potravinového doplňku se riziku zániku enzymů úplně vyhneme.
Účinnost šťáv je umocněna faktem, že k jejich trávení dochází řádově rychleji než je tomu u pevné (tuhé) stravy. Efektivita trávení ovoce a zeleniny v pevném stavu je 17 % a trávení trvá 3-5 hodin. Odstraněním vlákniny a vypitím šťávy zvýšíme efektivitu trávení na 68 % a dobu trávení zkrátíme na 10-15 minut. Jinými slovy to znamená, že ze šťávy získáte až 68 % vitamínů, zatímco z celých plodů jen 17 %.
Obecná doporučení ke konzumaci šťáv: Množství ingrediencí na níže uvedených kartičkách odpovídá přípravě 1 porce šťávy - výsledné množství šťávy je pak přibližně 3 dcl (záleží samozřejmě na výtěžnosti konkrétních ingrediencí). Poradce, terapeut a léčitel celostní medicíny. V rámci své praxe využívá účinků Autopatie, Detoxikace organismu a Dietetiky. Své poradny má v Praze a Běšinech (okres Klatovy).Doporučené čerstvé ovocné a zeleninové šťávy
O autorovi
Radek Moravec