Můj příběh

 

Kdo jsem?

Jmenuji se Radek Moravec. Dle našeho zvěrokruhu jsem se narodil ve znamení PANNY, dle čínského pak ve znamení KONĚ. V rámci své praxe působím v roli poradce, terapeuta či léčitele celostní medicíny.

Co mne přivedlo k celostní medicíně?

V mých 27 letech mne mé tělo velmi důrazně připomenulo, že se svému zdraví stále jen vzdaluji. Od přechodu na druhý břeh mne dělilo jen pár minut. Zachránili mne lékaři v malé okresní nemocnici. Ode dne mého odchodu z nemocnice (15.2.2007) začala má cesta za poznáním celostní medicíny. 

Proč se můj web jmenuje právě Křižovatky Zdraví?

V každém okamžiku stojíme na pomyslné křižovatce. Zde volíme, zda náš další krok povede zpět ke zdraví, či zda se zdraví budeme i nadále vzdalovat. Mojí úlohou je být dobrým průvodcem na cestě ke zdraví každého klienta, který navštíví mou poradnu.

V co věřím?

Věřím v sebeléčebnou schopnost či inteligenci našich těl. Jde „pouze“ o to, aktivovat naši životní energii. V některých případech to není jednoduchá cesta. Pokud se  však potká odhodlání a disciplína na straně klienta a znalosti a schopnost jejich aplikace v praxi na straně terapeuta, pak je pravděpodobnost vyléčení (či zlepšení) zdravotního stavu vysoká.

V co NEvěřím?

Nevěřím v nevyléčitelné choroby. Chápu, že se lékař či léčitel může dostat do situace, kdy neví jak klientovi/pacientovi pomoci. Věty typu: „Je mi líto, ale Vaše choroba je nevyléčitelná.“ v mém světě nadávají smysl.  Každému terapeutovi (a koneckonců každé lidské bytosti) sluší vlastnost jménem POKORA. Pokud bychom ji aplikovali v této situaci, pak by měla ona oznamovací věta znít přibližně takto: „Je mi líto, ale nevím jak Vám od choroby pomoci.“ Popř. „Je mi líto, ale bohužel nemám znalosti, které by mi umožnily pomoci Vám od Vašich obtíží.“

Jaké využívám terapeutické metody?

V rámci své cesty jsem se potkal s velkým množstvím terapeutických metod. Ty, které jsem shledal účinnými, jsem zařadil do své terapeutické palety. Konkrétně jsou to:

Kdo jsou moji učitelé?

Jsou to kvalitní lidské bytosti, se kterými jsem se měl možnost potkat tváří v tvář jako např. Mgr. Jiří Čehovský – zakladatel autopatie, MUDr. Tomáš Lebenhart – výborný terapeut aplikující autopatii, homeopatii a ájurvédu, MUDr.  Josef Lucký – odborný garant a hlavní lektor Školy TCM. Těm všem jsem vděčný za informace, o které se se mnou podělili.

Velký vliv na mne měli i učitelé, se kterými jsem se potkal pouze skrze jejich vědění zachycené v úžasných a inspirativních knihách jako např. Dr. Norman W. Walker, který mne ovlivnil hlavně v oblasti dietetiky a péči o zažívací trakt, MUDr. Vilma Partyková, která mi skrze své knihy pomohla pochopit ozdravné půsty a hladovění, G.P. Malachov, který mne velmi inspiroval v oblasti detoxikací lidského organismu.

Jaká je dosavadní historie mé terapeutické cesty?

  • Únor 2007 – fyzický kolaps a start mé terapeutické cesty
  • 2007 – začátek studia dietetiky
  • 2008 – začátek studia detoxikace
  • 2011 – začátek studia tradiční čínské medicíny
  • 2012 – začátek studia léčebných půstů – první dlouhé půsty
  • 2013 – začátek studia autopatie
  • 2013 – začátek profesionální terapeutické praxe – otevření 1. poradny – Praha
  • 2015 – otevření 2. poradny – Běšiny (okres Klatovy)